Rozbory vody z obecních studní

Vážení spoluobčané, na konci měsíce června a počátkem července byly odebrány vzorky ze čtyř obecních studní. Výsledky rozborů zveřejňujeme nyní v příloze této informace i s komentářem (stanoviskem) Krajské hygienické stanice. Komentář se vztahuje  pouze ke dvěma ze čtyř vzorků (Havlíčkův Mlýn, pramen u potoka a  Lounín, studna na návsi u rybníka).
Zbývající dva vzorky (Chaloupky – p.Klika, tj. u č.p.77 a Chaloupky – pí. Sarvašová, tj. naproti č.p.65 a 11) lze hodnotit jako předchozí, tzn. že voda nevyhovuje jako pitná. Jak z hodnot vyplývá, voda je silně bakteriálně znečištěna.
Předpokládáme, že obec nechá provést další rozbory vody ze zdrojů v jejím vlastnictví. S jejich výsledky seznámíme občany stejným způsobem. Hodnocení rozborů vzorků bude zveřejněno i v časopisu Obzor.

Pavel Pavlásek, starosta obce

Příloha: