ČTENÍ BIBLE - celonárodní akceDatum konání:
13.4.2017

 Velikonoce - beránek - ok.jpg         

  

Církev československá husitská srdečně všechny zve zítra

ve čtvrtek 13. 4. 2017 od 16:00 do 17:00 na ČTENÍ BIBLE 

do Sboru Jiřího z Poděbrad

 

Co je ČTENÍ BIBLE

Celonárodní čtení Bible je jednou ze stěžejních každoročních akcí, kterou Nadační fond Bible21 podporuje, koordinuje a organizačně zaštiťuje. Každoročně se akce účastní desítky měst z celé České republiky. Po několika úspěšných ročnících je dnes již zřejmé, že se v Česku zrodila nová velikonoční tradice. Hlavním cílem je upozornit co nejvíce našich spoluobčanů na Bibli a její nadčasové poselství, nikoli pouze uspořádat jen další „velikonoční program“. Čtení je mediálně velmi přitažlivé a podle zkušeností z předchozích ročníků je i vřele přijímáno lidmi v našich městech a obcích. 

Dalším z cílů je vzbudit zájem o společenský a kulturní význam hodnot Bible. Celonárodní čtení Bible prezentuje Písmo jako součást kulturního života obyvatel a poukazu­je také na jeho společenskou hodnotu ve formě morál­ních a etických základů moderní společnosti.

Celonárodní čtení Bible vytváří prostor pro setkání. V atmosféře, kterou Celonárodní čtení Bible vytváří, mají zúčastnění možnost setkat se s Biblí a jejími hodnotami či se sebou samými, ať již prostřednictvím čtení samotného či rozhovoru, hudby, umění, zážitku…každý si může sám zvolit, do jaké míry se přiblíží.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

17. 10. Hedvika

Zítra: Lukáš

Návštěvnost stránek

136236